ظروف یکبار مصرف بازیافتی

۱۳۹۶/۶/۸ چهارشنبه
(0)
(0)
ظروف یکبار مصرف بازیافتی
ظروف یکبار مصرف بازیافتی
برخی ظروف یک بار مصرف غذا از مواد اولیه باز یافتی تولید می شود. مردم باید در خرید ظروف یکبار مصرف غذا، نایلون های دستی و دیگر اجناس این چنینی به شفافیت محصول توجه کرده و در صورت وجود ذرات ریز در آنها که نشان دهنده بازیافتی بودن آنهاست، از خرید آنها خودداری کنند.

مشخص ترین جنس تولیدی با مواد اولیه باز یافتی، کیسه زباله های مشکی است که به دلیل آنکه در آنها از نایلون های زراعتی بازیافتی استفاده می شود، با کودهای شیمیایی و دیگر اجسام خارجی همراه بوده و بوی نامناسبی نیز دارند. پرمصرف ترین کاربرد مواد بازیافتی در تولید نایلون های دستی است که مردم برای حمل میوه و غیره از آنها استفاده می کنند. در نایلون های دستی بازیافتی، ناخالصی ها و ذرات ریزی دیده می شود که در واقع اجسام خارجی و زباله های همراه موادبازیافتی هستند.

برخی ظروف یک بار مصرف غذا نیز از مواد اولیه بازیافتی تولید می شوند. این ظروف کدر بوده و در نور خورشید اجسام خارجی و زباله های همراه آن به صورت تک نقطه های ریز دیده می شود. فویل های صنعتی که در رستوران ها و دیگر اماکن برای پوشاندن ظروف و گرم نگاه داشتن غذا از آنها استفاده می شود نیز دارای مقادیری سرب بوده و می تواند موجب آلودگی مواد غذایی شود. هنگام تولید این فویل، آلومینیوم در مسیر ریل مانندی نازک شده و برای تسهیل حرکت آن از روغن های صنعتی چرب دارای سرب استفاده می شود که در نهایت نیز به دلیل مخارج بالا،کارخانه ها از پاک سازی آنها خودداری می کنند.

نباید از ظروف پلاستیکی رنگی برای مصارف تغذیه ای استفاده کرد. از آنجا که ممکن است برخی از این ظروف رنگی پلاستیکی جزو مواد بازیافتی باشد، باید سعی شود از ظروف پلاستیکی بی رنگ و بهداشتی استفاده شود.

ظروف یکبار مصرف بازیافتی از آنجا که از میان زباله های آلوده به عفونت ها جمع آوری می شوند، ممکن است بیماری های خطرناکی را منتقل کند. استفاده از ظروف پلاستیک آلوده، موجب انتقال بسیاری از بیماری های عفونی و ویروسی مانند بیماری های هپاتیت، تب روده ای و آنفلوآنزا می شود.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
اعتبار ما را از دیگران جویا شوید
دفتر تجاری فناوری تهران TFT
تهران، خیابان جنت آباد جنوبی، نبش چهارم شرقی، ساختمان بانک پاسارگاد، پلاک 51 واحد 9
تلفن: 7 - 44618374
فاکس: 44618378
موبایل: 09102091021
info@tftco.com
googleyouaparatinstagramtelegram
تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
شرکت سازنده