ظروف یکبار مصرف پلاستیکی

۱۳۹۶/۶/۸ چهارشنبه
(0)
(0)
ظروف یکبار مصرف پلاستیکی
ظروف یکبار مصرف پلاستیکی
ظروف یکبار مصرف نیز جزو موادی هستند که استفاده از آنها خطوط قرمز زیادی دارد و کارشناسان تغذیه هشدار داده اند که مصرف غذا در این نوع ظروف با عوارضی همراه است و مواد پروتئینی و ویتامینی موجود در غذا را از بین می برد. این ظروف برای استفاده از موادغذایی و آشامیدنی بالای ۶۵ درجه و موادغذایی چرب ممنوع است چرا که موجب آزادشدن مونومرها (موادشیمیایی) می شود و این مونومر های شیمیایی سلامت انسان ها را به مخاطره می اندازد و سرطان زا هستند. واقعیت این است که استفاده از این نوع ظروف چنان متداول شده است که به سختی می توان دنیای بدون یک بار مصرف ها را مجسم کرد.

مهم ترین عارضه این ظروف سرطان زایی آنها برای مصرف کننده است. بر اساس مطالعات جهانی مشخص شده که ظروف یک بار مصرف تشکیل شده از مواد نفتی بر اثر گرما و قرار گرفتن در معرض چربی غذا، مواد شیمیایی خود را رها کرده و به غذا منتقل می کنند. برخی از مواد دیگر این ظروف مانند منیزیم نیز می تواند به دلیل حرارت غذا آزاد شود که این ماده نیز سرطان زا است.

اگر مواد غذایی داخل این ظروف اسیدی باشد نیز خطرناک است و برای فرد مصرف کننده مشکل ایجاد خواهد کرد.

کارشناسان اعتقاد دارند که وقتی غذا داخل این ظروف ریخته می شود، بسیاری از مواد موجود در ظرف به غذا و مواد مغذی غذا به ظرف منتقل می شود. به همین دلیل بهتر است از این ظروف استفاده نشود. طبق گفته آنها هر ماده ای که در مجاورت مواد غذایی نگهداری می شود باید از درجه غذایی برخوردار باشد و نگهداری مواد غذایی در مجاورت ظروف یکبار مصرف به آزاد سازی (مونومر ها) و ترکیب آن با محتویات غذا منجر می شود که این امر حساسیت زا و سرطان است. در این میان، ظروف یکبار مصرف گیاهی مورد اتفاق نظر تمامی متخصصان است و به گفته آنها برای حفظ سلامت، باید از انواع ظروف یکبار مصرف گیاهی که از نشاسته تهیه شده، استفاده شود.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
اعتبار ما را از دیگران جویا شوید
دفتر تجاری فناوری تهران TFT
تهران، خیابان جنت آباد جنوبی، نبش چهارم شرقی، ساختمان بانک پاسارگاد، پلاک 51 واحد 9
تلفن: 7 - 44618374
فاکس: 44618378
موبایل: 09102091021
info@tftco.com
googleyouaparatinstagramtelegram
تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
شرکت سازنده