بازار لیوان کاغذی

۱۳۹۶/۶/۷ سه شنبه
(0)
(0)
بازار لیوان کاغذی
بازار لیوان کاغذی
لیوان ها ، کاسه ها و دیگر ظروف یکبار مصرف کاغذی مهم ترین ظروف سبز(تجزیه پذیر) در قرن 21 می باشند.
از هنگامی که ظروف کاغذی وراد بازار شده اند در کشورها و مناطق توسع یافته از قبیل آمریکا ، اروپا، ژاپن ، سنگاپور ، کره جنوبی ، هنگ کنگ و غیره مورد استقبال عموم قرار گرفته اند. محصول موردنظر از خصوصیات خاصی همچون ظاهر پسندیده ، بهداشتی و مقاومت در مقابل حرارتبرخوردار می باشد.همچنین این محصول تجزیه پذیر ، بی ضرر و بدون آلودگی می باشد.
ظروف کاغذی به محض ورود به بازار مورد استقبال عموم قرار گرفت این محصول مورد استقبال بسیاری از فروشگاه های اغذیه آماده و تولید کنندگان نوشیدنی ها از قبیل مک دونالد ، کی اف سی ، پپسی کولا ، کارخانه های تولید کننده رشته آماده و سایر کارخانه های صنایع غذایی قرار گرفت.
در 20 سال گذشته محصولات پلاستیکی که شورش سفید ( آشوب سفید) نام گرفته اند نه تنها موجب آسایش و رفاه مردم نگردیده اند بلکه سبب ایجاده آلودگی سفید گردیده اند که حتی امروزه نیز زدودن آنها بسیار دشوار است. احیای محصولات پلاستیکی بسیار دشوار است و سبب تولید گازهای زیان آور می گردد.همچنین این محصولات تجزیه پذیر نمی باشند و موجب تباهی ساختار خاک به هنگام دفع آنها می گردد.دولت چین هزینه های هنگفتی به منظور مقابله با این مشکل صرف کرده است ولی تا به امروز به نتایج رضایتمندی واصل نگردیده است. توسعه محصولات حافظ محیط و زدودن آلودگی سفید به عنوان مهم ترین مشکل جوامع امروزی در جهان شناخته می شود.
هم اکنون بسیاری از کشورها در قاره ی آمریکا و اروپا قوانینی را به منظور منع استفاده از ظروف پلاستیکی وضع کرده اند. در کشور چین وزارت راه آهن ، وزارت ارتباطات ، وزارت حفاظت از محیط زیست ، کمیسیون طرح و بودجه و فرمانداری های مناطق مختلف همچون فرماندلری ووهان ، هانگزو ، نانجینگ ، دالیان ، خیمن و گوانگجو قوانینی را به منظور منع استفاده از محصولات پلاستیکی وضع نموده اند. به موجب سند شماره 6 (1999) اقتصاد جهانی و کمیته تجارت بین الملل، تصریحا ذکر گردید که به طور کل استفاده از ظروف پلاستیکی در کشور چین در پایان سال 2010 میلادی باید ممنوع گردد. محصولات حافظ محیط که از کاغذ تولید می گردند یکی از گرایش های جوامع توسع یافته برای جایگزینی محصولات پلاستیکی می باشد.
به منظور ترویج فعالیت های توسعه استفاده از کاغذ برای جایگزینی پلاستیک ، کمیسیون اقتصاد و تجارت به همراه دیوان کیفیت و استاندارد ، وزارت علوم و همچنینی وزارت بهداشت دو استاندارد جهانی را وضع گرده اند.
آگاهی مردم از سلامت به دلیل توسعه اقتصادی کشور ما وهمچنین وضعیت زندگی مردم روز به روز بهبود می یابد. هم اکنون لیوان های یکبار مصرف کاغذی به عنوان یکی از ضروری ترین مصارف روزانه ی انسان ها در مناطق توسعه یافته قرار گرفته است. طبق پیش بینی کارشناسان در کمتر ازسه سال استفاده از ظروف کاغذی در تمام نقاط دنیا گسترش می یابد و بازار این محصولات به سرعت رشد خواهد نمود.
پایان محصولات پلاستیکی یک گرایش کلی از یک ماموریت تاریخی است و محصولات پلاستیکی بهترین گرایش روز می باشد. هم اکنون بازار محصولات کاغذی آغاز گردیده است و پیش نما این بازار بسیارگسترده می باشد.
براساس آمار در سال 1999 میلادی سه میلیارد و در سال 2000 4.5 میلیارد ظروف کاغذی استعمال گردیده است. تخمین می گردد که این تعداد در پنج سال آینده به ازای هر سال نیمی از مصرف سال قبل افزایش یابد.
هم اکنون محصولات ظروف کاغذی در بسیاری از حوزه ها از قبیل تجارت ، هوانوردی ، فروشگاه های کوچک و بزرگ خوراک آماده ، تالار های نوشیدنی ، دپارتمان های دولتی ، هتل ها و خانواده ها در مناطق توسعه یافته استعمال می گردد. ضمنا بازار این محصولا در شهر های کوچک نیز در حال کسترش می باشد.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر
اعتبار ما را از دیگران جویا شوید
دفتر تجاری فناوری تهران TFT
تهران، خیابان جنت آباد جنوبی، نبش چهارم شرقی، ساختمان بانک پاسارگاد، پلاک 51 واحد 9
تلفن: 7 - 44618374
فاکس: 44618378
موبایل: 09102091021
info@tftco.com
googleyouaparatinstagramtelegram
تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
شرکت سازنده